Self Servis ATM | Yeni Nesil Videolu ATM

Videolu ATM NCR Bilişim Sistemleri tarafından kullanıma sunulacak

NCR Corparation Türkiye şubesi NCR Bilişim ATM’lerde yeni bir dönem başlatıyor. yeni nesil atmler ile atm ile kullanıcı arasında yeni bir etkileşim modeli benimsenmiş.  Yeni NCR ATM uygulamaları ile finans şirketleri ve bankalar ATM önünde müşterilerine tablet veya telefon üzerinden  finansal danışmanlık verebiliyor.  Ayrıca kullanıcılar ATM cihazlarını kendilerine göre özelleştirebiliyor.  NCR ATM’leri tanıtmak için NCR Bilişim Sistemleri Avrupa ve Rusya Başkanı Diego Navarette’nin katılımı ve NCR Türkiye Genel Müdürü Işıl Hasdemir ile bir basın toplantısı düzenlendi. Navarette yaptığı konuşmada finans dünyasının değişen dijital dünyaya ayak uydurması gerektiğini ve bu konuda NCR’nin her zaman üzerine düşeni yapmaya hazır olduğunu belirtti. Ayrıca NCR müşterilerinin rakip firmalardan her zaman bir adım önde olacağını dile getiren Navarette yeni nesil ATM’lerin otomatikleştirilmiş şube teknolojisini çağa uygun hale getireceğini söyledi. 

Videolu ATM

NCR yaptığı araştırmalara göre  şubede yapılan işlemlerin %80’i banka atmleri üzerinden bir uzman yardımı ile gerçekleştirilebiliyor. ÜStelik Türk kullanıcıların %74’ü sadece kredi kartı kullanıyor. Bu nedenle ATM üzerinden video bankacılığı yapmak birçok sorunun kısa yoldan çözümü anlamına geliyor.  Videolu Atm sayesinde finans kuruluşları hizmetlerini çeşitlendirebilir.  müşterilerine farklı hizmetleri farklı zamanlarda sunabilir hale gelecek. bu nedenle geliştirilen Yeni nesil NCR SelfServTM 80 Serisi ile videolu görüşmeler yapılabilecek.  Yeni nesil ATM sistemlerinin lansmanı daha önce ABD’de yapılmıştı. Çok kısa sürede ülkemizde de finans kuruluşlarının kullanımına sunulacak.

Self servis atmler, Mali kurumların geliri artırmasına, maliyeti düşürmesine, riskleri yönetmesine ve günümüzün zorlu mali piyasasında müşteri deneyimini geliştirmesine olanak tanıyan yeni ATM çözümleri yelpazesi olarak karşımıza çıkıyor.. Çok kanallı deneyim sunmak için tasarlanan ATM,  şu ilkeleri hedefliyor:  Self servis bankacılığının dönüşümü ve devreye girmesi,  ATM yönetimi, güvenlik ve kullanılabilirlik kolaylığı sağlamak.

NCR SelfservisTM 80 serisi ATM Özellikleri
  •  Uluslararası tasarım mükemmellik ödülünde finale kalmış etkileyici bir ürün…
  • 19 inç çoklu dokunmatik ekran
  • Mobil cihazlarla etkileşim imkanı
  • CxBanking yazılım paketi ile uyumluluk
  • Geliştirilebilir ve kişiselleştirilebilir arayüz

NCR Corparation Hakkında Bilgiler

NCR 1884 yılında Amerika’da kuruldu.  bir yıl sonra ilk şubesini İngiltere’de açtı.   2014 yılı şirket cirosu  6,59 milyar dolar olarak gerçekleşti. Şu an dünyanın 180 ülkesinde 30200 çalışana sahip Bilgi işlem alanında çalışan şirket genel amaçlı Bilgi İşlem Sistemlerini ve Bankacılık, Mağazacılık, Otelcilik gibi çeşitli sektörler için özel olarak geliştirilmiş Sistemleri ve Terminalleri çeşitli ülkelerde üretip dünyanın dört bir yanına pazarlayan bir şirkete dönüştü. Türkiye’de ilk kurulan şirketlerden biri olan NCR 1902’de mümessillik olarak kurulmuş 1952’de iş bankası ortaklığı ile (iş bankasının payı %27) yabancı sermayeli bir firma olarak kurulmuş  1996’da ise NRC Bilişim Sistemleri A.Ş. adını almıştır.  NRC’nin Türkiye’de çalışan sayısı 300’ün üzerindedir.

NCR Bilişim Sistemleri Faaliyet Alanları

  • Bilgi işlem sistemleri ve çeşitli terminaller satmak
  • Satış sonrası teknik eleman yetiştirmek
  • Satış sonrası teknik eleman yetiştirmek
  • Proje yönetmek, sistem analizi yapmak
  • Bilgi işlem sarf malzemeleri ve yan ürünler satmak

kaynaklar:

https://www.ncr.com/news/newsroom/news-releases/financial/ncr-brings-selfserv-80-series-atms-turkey

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir