internetten para kazanma yolları Sermayesiz iş kurma

İnternetten Para Kazanma Yolları

internetten Para kazanma yolları – 2017’yi kapatıp 2018’e girmemize sadece iki ay kaldı ve internetten para kazanma yollarına göz attığımda gerçekten abuk subuk yazılar okudum. Toplumun milyonda birinin yapabileceği işler internetten hızlı para kazanma yöntemi olarak anlatılmış! Ancak bu yöntemleri uygulayabilecek insanlar zaten daha farklı ve daha yüksek getirili işler yapıyorlar. Bu nedenle  burada gerçekten insanların büyük bir kısmının yapabileceği işleri  sıralamaya çalıştık.- para kazanma yolları arasında binlerce metod sıralanabilir. Ancak bunların büyük kısmı sermayeli işlerdir. Biz bu yazımızda sermayesiz para kazanma ya da az sermaye ile para kazanma yolları neler onlara bakacağız. Eğer sermayeniz sınırlıysa ya da hiç yoksa yapacağınız işlerin büyük kısmı internet ekosisteminde bulunmaktadır.  Bu nedenle bahsedeceğimiz işlerin büyük bir kısmı internet üzerine olan işlerdir. İnternet üzerinden yapılacak işlere bir göz atalım

internet-para-kazanma-instagram-fenomen

Twitter veya İnstagram Fenomenliği işi

Eğer internete ayıracak bol vaktiniz varsa ve para kazanmanız gerekiyorsa instagram ya da twitter fenomeni olabilirsiniz. Peki bu ne işimize yarayacak instagram fenomeni olduğunuzda belli bir takipçi sayısına ulaşmış olursunuz. Bu takipçiler sizin yayınladığınız postları ve resimleri görürler dolayısıyla elinizde reklam için ulaşabileceğiniz bir kitle edinmiş olursunuz. Bu kitleye reklam yayınlayarak para kazanabilirsiniz. Reklam almak için şirketlerle görüşmeniz gerekir. bazen hesabınızın kalitesine göre şirketler size reklam yapmanız için ulaşırlar. takipçi sayınızıa göre 300 lira ile 5000 lira arasında para kazanabilirsiniz.

Makale Yazarlığı – Metin yazarlığı işi

İnternet üzerinde yayın yapan yüzbinlerce site var ve bu sitelerin içeriğe ihtiyaçları var. bu içerikleri hazırlamak için site sahiplerinin çoğunlukla vakti olmuyor. bu nedenle makale yazarlarına bu işi yaptırıyorlar.  makale yazarlığı yaparak ayda 3 bin liraya kadar kazanabilirsiniz. tabi bu rakamlara ulaşmak için çok sıkı çalışmak gerekir. Makale yazarlığı için bionluk, icerikbulutu, yazkazan r10 gibi sitelerden makale siparişi alabilirsiniz. Ancak yorucu yıpratıcı bir iştir.  yorulmadan yapılırsa aylık asgari ücret civarında getirisi olur. internetten para kazanma yolları arasında  en iyi kazancı bu işte elde edersiniz. (iyi bir altyapıya sahipseniz)

Stok fotoğrafçılığı- düğün fotoğrafçılığı işi

Eğer iyi bir fotoğraf makineniz ve fotoğraf bilginiz varsa bu işi yapabilirsiniz. İnternette  hakları size ait olan fotoğrafları satın alan stok fotoğraf siteleri var. çektiğiniz herhangi bir şeyin resmini buraya ücreti karşılığında yükleyebilirsiniz. ücretler çok düşük ancak çok fazla foto yüklerseniz bir miktar gelir elde edersiniz. Ancak düğün fotoğrafçılığı, bebek ve doğum fotoğrafçılığı çok daha karlı bir iştir. Üstelik piyasada tanınmaya başlarsanız  çok ciddi rakamlar kazanırsınız.

Freelance editörlük, web tasarımı, logo tasarımı yapmak

İnternet üzerinden herhangi bir yeteneğinizi paraya dönüştürebilirsiniz. Photoshop biliyorsanız flash biliyorsanız  banner ve görseller dizayn edebilirsiniz. Kod biliyorsanız internet sitesi tasarlayabilirsiniz. Kısacası bilgisayar dünyası ile ilgili bir yeteneğiniz varsa bunu nakde çevirmeniz mümkün. yine burada karşımıza bazı siteler çıkacaktır. fiverr, bionluk, r10, armut, sahibinden gibi siteleri inceleyerek buralara ilan bırakabilir, bırakılmış ilanlara iş teklifinde bulunabilirsiniz.

Blog Yazarlığı yapmak -Adsense reklamlarından para kazanmak

Eğer belli bir alanda bilginiz varsa ya da belli bir alana ilgi duyuyorsanız bu alanla ilgili güncel bilgi veren bir blog açabilirsiniz. Bu blogun ziyaretçi sayısı artmaya başladıkça reklamlardan para kazanmaya başlarsınız. sitenize Adsense ya da yerli reklam şirketlerinin reklamlarını koyabilirsiniz. Ancak en adili Adsense reklamlarıdır. Bu nedenle ülkemizde birçok kişi adsense ile para kazanma konusunda kafa yormaktadır

Gizli müşteri olmak

Aslında bu para kazandıran bir iş değil. yani ayda 25 defa gizli müşteri olup 2-3 bin lira kazanmanız imkansız. Onun yerine bunu bir etkinlik olarak görmek farklı deneyimler yaşamak için yapabilirsiniz. zaten işveren size genellikle hediye çeki falan verir. Yani kariyer.netten gizli müşteri ilanlarına başvurdunuz ve işi aldınız bir  spor salonuna gizli müşteri olarak gitmeniz istendi gittiniz raporu doldurdunuz karşılığında size muhteşem rakamlar ödemezler. sadece 50 60 liralık bir hediye çeki alıp ilgili alışveriş sitesinde harcarsınız.

Youtuber Olmak

Son zamanların belki de en gözde işi haline gelen youtuberlik, youtube üzerine video yükleyip reklam gelirlerinden para kazanma sistemi üzerine kuruludur. Burada az önce bahsettiğimiz adsense reklamları ile çalışırsınız. abone sayınız 100 bini geçince düzenli para kazanmaya başlarsınız. Öncesinde de kazanırsınız ancak  bu para tatmin edici değildir.

Ürün satmak affiliate marketing yapmak

İnternet üzerinde gittigidiyor, n11, sahibinden gibi birçok site var. bu sitelerde stok tutmadan kar payı ile başkalarının ürünlerini satabilirsiniz. stok sahibi ile ne kadar karlı bir anlaşma yaparsanız sattığınız oranlarda o kadar çok para kazanırsınız. bunun affiliate marketing şekli de vardır. bir sisteme üye olursunuz o sistem size sattığınız her ürün için komisyon öder. bu bazen link paylaşmakla bazen doğrudan satış yapmakla gerçekleşir.

Özel ders verme -Eğitim koçluğu

Eğer bir alanda kendinize güveniyorsanız özel ders verebilirsiniz. Özellikle matematik ve ingilizce alanlarında özel ders fiyatları fena değildir. üstelik talep de oldukça fazladır. yeterince ararsanız müşteri bulabilirsiniz. Bunların dışında kaliteli bir eğitime sahip olanlar öğrenci koçluğu ya da eğitim koçluğu yapabilirler.

Mağazadan alıp internetten satmak

Çok bilinmese de bu yöntemi kullananlar oldukça fazla çünkü bazı mağazalar ülkenin her yerinde yok. Bu nedenle bu mağazalarda satılan niş ürünleri üzerine bir miktar kar koyarak internet üzerinden açılmamış kutusuyla birlikte satabilirsiniz. Bir örnek verelim İKEA her şehirde yok dolayısıyla İKEA’nın ürünlerini -kendi sitesinde yoksa eğer- üzerine komisyon koyarak satabilirsiniz.  35 liraya satılan kamp sandalyesini 57 liraya internetten satanlar olduğuna şahit olmuştum. Satıcının yaptığı şey ise mağazadan alıp kargoya vermekti…

Online tercümanlık yapmak

Eğer ikinci bir diliniz varsa online tercümanlık yapabilir ya da çeviri hizmeti verebilirsiniz. Bununla ilgili freelance çevirmenleri bünyesinde toplayan internet siteleri de bulunmaktadır. oradan gelen iş tekliflerini yanıtlayabilirsiniz.

Yukarıda internetten para kazanma fırsatlarını sıraladık eminim atladığımız vardır. Ancak internetle ilgili daha onlarca para kazanma yöntemi var. bu yöntemlerin bazıları işe yarar olmayabilir. Bazıları riskli olabilir ya da maddi açıdan tatmin etmeyebilir ancak internetten para kazanma yolları diye araştırdığınızda hep karşınıza çıkacaklardır. Bu nedenle aşağıdaki başlıkta bu işlere de  yer vermek istedik

2018 İnternetten para kazanma yöntemleri

internetten para kazanma yolları 2017 yılında en çok merak edilen konuların başında geldi 2018  için de durum aynı olacak gibi duruyor.

 • Forumla moderatörlük yapmak
 • Sitelere yorum yazmak
 • Yaşam koçluğu yapmak
 • Gamer olup turnuvalara katılmak
 • Para kazandıran oyunlar oynamak
 • Anket doldurarak para kazanmak
 • Domain alıp satmak
 • Forex ile para kazanmak(kazanma oranı %20 kaybetme oranı %80’dir)
 • Link satışı yapmak
 • Link paylaşmak
 • Web hosting satmak
 • Mail okuyarak para kazanmak
 • Müzik dinleyerek para kazanmak
 • Podcast sitesi açarak para kazanmak
 • İnternetten para kazanma sitelerinden para kazanmak
 • Borsa oynamak temettü kazanmak

Ne iş yaparsanız yapın disiplinli çalışmanız kazancınızı artıracaktır. eğer vaktiniz yoksa bir hevesle internetten para kazanma yolları arayışına girecekseniz kısa süre sonra bu tür işlerden tekrar kopacaksınız. Bu nedenle uzun vadeli bir yatırım istiyorsanız yabancı dil öğrenin, programlama dillerinden birkaçını öğrenin… Böylece çok daha sağlam işler bulmanız mümkün olacaktır. ancak sermayesiz işler yaparak kısa sürede nakit ihtiyacınızı karşılamanız gerekiyorsa bu işleri yapabilirsiniz. Sizler de yukarıda kısaca anlattığımız para kazanma tekniklerinden dilediklerinizi kullanabilirsiniz. Eğer farklı yöntemler varsa aşağıda yorumlar kısmından bizimle paylaşınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir