İlk çeyrek bilançosu al veren hisseler

İlk çeyrek bilançosu al veren hisseler

2016 yılı Türkiye ekonomisi açısından çok parlak geçti denilemez. ancak likidite sorunu olmayan elinde döviz rezervi olan ve ihracaatı sekteye uğramamış şirketler 2016’dan güçlenerek çıktılar ve 2017’nin  ilk çeyreğinde karlarını ciddi oranlarda artırdılar. İlk çeyrek bilançosu kar açıklayan  hisselerden yatırım yapılabilir olanlarını derledik.

Gedik Yatırım Yatırım Danışmanı Ceren Bakçay’a göre karlılığı yükselmiş, dövizi bulunan dolayısıyla kur artışından olumlu etkilenmiş firmaları beğendini belirterek şu hisseleri sıralıyor.

İşte ilk çeyrek  bilançosuna göre Al veren hisseler: Tüpraş, SASA, Ereğli, Otokar, Aselsan, Şişe Cam, Petkim, Aksa Akrilik, Arçelik, BİM, Koç Holding, Sabancı Holding, Kordsa, Ege Endüstri, Vestel Beyaz Eşya, Tofaş Oto, Vestel Elektronik, İzmir Demir Çelik, Soda Sanayii ve Trakya Cam

Ceren Bakçay’a göre;

tekfen hisse bilgileri

ENKA Hissesi: %16 artışla önemli bir hisse konumunda. çünkü ENKA sadece Türkiye’de değil Avrupa, Asya ve Afrika’da iştirakleri, ortaklıkları ve projeleri var.

FORD Hissesi:  Geçen senenin aynı dönemine göre ihracatını %28 gibi büyük bir oranla artıran Ford  75 bin adet satış rakamına ulaşarak kendi tarihinin en fazla satışını elde etti. Bu veriler ışığında Ford hisselerinin  2017 için verimli bir sene olacağı söylenebilir.

PETKİM Hissesi: Geçen yılın aynı dönemine göre rekor bir kar elde eden petkim %59,33  kar oranı ile 2017 yılını nilk çeyreğini harika kapattı. Üstelik liman yatırımının hızla ilerlemesi hisseyi yukarı yönlü iteceğe benziyor.

TEKFEN Hissesi: Ziraat yatırıma göre portföye eklenmesi gereken hisseler arasında ilk çeyrek karı %8, 6 olarak gerçekleşti.

Yukarıda verilen hisse önerileri yatırım tavsiyesi değildir. yatırım danışmanlık firmalarının araştırma traporlarıdır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir