Aselsan Hissesi Alınır mı – Aselsan hisse yorumları

Aselsan Hissesi Alınır mı

Aselsan Hissesi Alınır mı- Aselsan Türkiye’nin gözbebeği çünkü  savunma sanayinin bir numaralı şirketi…  Üstelik mali bilançoları, üretimi ve yaptığı anlaşmalarla oldukça parlak bir şirket… Aselsan  sürekli sipariş alan dolayısıyla üretimini sürekli aktif tutan, kar eden bir şirket konumunda… Dolayısıyla ortadoğuda olmanın verdiği avantajla çevre ülkelere ilerleyen dönemde ihracaatını artırabilmesi açısından bölgenin en önemli 10 şirketi arasında diyebiliriz.  Çünkü Şu an için Aselsan satışlarının %20’sini dış ülkelere yapıyor. Hali hazırda 5 üründen birini dışarıya ihraç ediyor. 63 ülkeye ihracat yapan Aselsan yabancı şirketlerle de ortaklık kuruyor. Suudi Arabistan, Ürdün gibi ülkelerde fabrikalar kuruyor.

Aselsan Şirket Haberleri

Geçtiğimiz aylarda Aselsan Endonezya’dan yeni siparişler aldı Kulaç adı verilen denizaltılar ve su üstü platformlarında kullanılmak üzere geliştirilen  KULAÇ İskandil Sistemiyle ilgili yeni siparişler alındı. ASelsan standart ihraçlarının yanı sıra her yıl farklı ülkelerden farklı talepleri yerine getiriyor. Yani ihracat başarısını her geçen gün arttırıyor. ASelsan Kap haberlerine baktığımızda sadece 2017 ekim ayında 5 adet yeni iş ilişkisi bildirimi yapılmış. Sürekli sipariş alan bir şirketten bahsediyoruz. üstelik son yıllarda kendi savunma sanayisini kurmaya çalışan Türkiye’nin bu hedefine ulaşması için en güvendiği milli şirket ASELSAn dolayısıyla kısa orta ve uzun vadede aselsan hisseleri yatırımcısını üzmeyecek hisselerdir. Aselsanın son yaptığı anlaşma 112 acil çağrı merkezi projesidir. kaptan yapılan açıklamaya göre: ASELSAN ile TC. İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü arasında 112 Acil Çağrı Merkezleri Projesi kapsamında 60.000.000,- TL tutarındaki “Yeni Nesil 112 Acil Çağrı Merkezi Projesi 2. Aşama Altyapı Kurulumu İşi” sözleşmesi imzalanmıştır. Aselsanın son aldığı yurt dışı sipariş ise Ukrayna’dan gelmiştir. ASELSAN ile Ukrayna’da yerleşik bir müşteri arasında haberleşme sistemleri tedarikine yönelik 09.10.2017 tarihinde 43.634.744,40 ABD Doları tutarında bir sözleşme imzalanmıştır. Sözleşme kapsamında teslimatlar 2018 yılı içerisinde gerçekleştirilecektir. Aselsan şirket haberleri  yeni bilgiler geldikçe güncellenecektir.

Aselsan Temettü

Aselsan Bedelli bedelsiz ya da temettü dağıtımlarını gösteren listeyi alttaki görselde görebilirsiniz. Aselsan temettü listesi 7 yılı kapsamaktadır.

aselsan-temettu Aselsan kazandırdı mı?

Aselsan şimdiye kadar ne kadar kazandırdı sorusuna yanıt bulmanız için aşağıdaki grafiği inceleyiniz. Aşağıda verdiğimiz grafik 3 yıllık aselsan yükseliş grafiği ancak aylık bazda aselsan %20 getiri sağlamış yani 28 eylül 2017’de hisse fiyatı 25,04 iken  27 ekimde hisse fiyatı 32 lirayı aşmış bu kadar kısa sürede bu kadar yüksek kar oranını kolay kolay hiç bir hissede bulamazsınız. Aselsan Yıllık ar oranına baktığımızda %240’ı geçmiş durumda yani bir yıl önce 10 bin liralık Aselsan hissesi almış olsaydınız paranız 34 bin lirayı aşacaktı. Aşağıdaki grafikte de 3 yıllık aselsan hisse fiyat grafiğini göreceksiniz.

3 yıllık aselsan hisse fiyat grafiği

Aşağıdaki grafiğe göre 5 liradan yükselişine başlayan Aselsan 32 lirayı geçmiş yani %600 oranında kar getirmiş. uzun vadeli hisse yatırımı tavsiyesi isteyenler için Aselsan hisseleri bulunmaz fırsattır.

Aselsan Hisse Yorumları

aselsan-hisse-grafik

Aselsan borsa yorumlarını baktığımızda birçok teknik analiz al sinyali veriyor. hem aylık (kısa vade) hem de uzun vadede Aselsan hisse senedi alınabilir niteliğe sahip!  Sizlerde aselsan hisse yorumlarınızı bu başlık altında yapabilirsiniz.  Sitemizde yazılan tüm yazılar bilgilendirme amaçlıdır yatırım tavsiyesi değildir.

Aselsan Ne olur

3 kasım 2017 güncelleme:

biz bu yazıyı yazdığımızda Aselsan 32 liraydı… gerek twitterdan gerek site üstünden aselsanın artık aşağı doğru çakılacağını birçok kişi kendinden emin bir şekilde dile getirmişti 28 ekim’den 3 kasıma kadar Aselsan hisse senedi zerine %10 daha koydu…  yani satmayan sabırla bekleyen yatırımcısını yine üzmedi…

14 Kasım 2017 Güncelleme:

 Belki de uzun süredir ilk defa küçük yatırımcı bu kadar kısa sürede bu kadar kar etti. çünkü bu hisse teknik analizlerle bilanço hesaplarıyla alınan bir hisse değil! Aselsan güçlü bir hisse ancak bu yükselişin psikolojiyle ilgisi çok fazla…  gün sonu itibariyle ASELS  45,14’e yükseldi. yatırım danışmanlığı şirketlerinin tavan fiyat olarak belirlediği 38 seviyelerini defalarca deldi…  32 pahalı 29’a insin diyenler 36’da pişman oldular   şimdi çok geç 36’dan alınmaz dediler hisse 38’i geçti sonra 40’ı buldu. Tabi tren kaçtı 45’i de aşınca büyük bir pişmanlık herkesi kapladı…  yatırım tavsiyesi değildir.

Aselsan ile ilgili güncel haberler için ASELSAN HİSSE linkini kullanabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir